Season 02 już wystartował

Nowe bronie, pojazdy i świeży wipe. W pierwszych godzinach spodziewaj się długiej kolejki do logowania.

Przeczytaj informacje o aktualizacji
Poradniki

WARDOGS Season 2: logistyka i budowa, co się zmieniło w dostawach zaopatrzenia

Season 01 kontra Season 02 według klienta gry: pojemność skrzyń, wypłaty i serie za dostawy, koszt każdej konstrukcji i uzupełnienia, paliwo do Drill Rig i ile teraz kosztuje typowy FOB.

10 min czytania
TelegramXReddit
WARDOGS Season 2: logistyka i budowa, co się zmieniło w dostawach zaopatrzenia
Na tej stronie
  1. Dostawy zaopatrzenia: przed i po
  2. Który pojazd co wozi
  3. Cała sesja dostaw
  4. Koszty budowy: przed i po
  5. Nowe konstrukcje
  6. Uzupełnianie: ile kosztuje teraz każdy strzał
  7. Paliwo do Drill Rig po ludzku
  8. Przykład: typowy FOB w Season 1 i Season 2
  9. Porady dla kierowców zaopatrzenia
  10. Porady dla budowniczych
  11. Dalsza lektura
  12. Źródła

Season 2 podniósł koszty budowy i obciął wypłatę za pojedynczy zrzut zaopatrzenia, ale w zamian dodał bonusy za serię dla kierowców, którzy dowożą bez przerwy. Porównaliśmy klienta gry z Season 1 z klientem Season 2, zestawiliśmy oficjalne patch notes z oboma i zaznaczyliśmy wszystko, co znaleźliśmy tylko w patch notes.

W skrócie. Ściany, drzwi, bramy i L81 Mortar kosztują od dwóch do czterech razy więcej, a obrona przeciwlotnicza potaniała. Żadna konstrukcja nie zmieniła wytrzymałości. Typowy mały FOB kosztował 347 Build Supplies, teraz kosztuje 1 038, ale prawdziwy problem to amunicja i paliwo: pocisk moździerzowy kosztuje 150 Ammo Supplies zamiast 75, rakieta Talona 200 zamiast 50, a Drill Rig potrzebuje 2 000 Fuel Supplies na start. Skrzynie mieszczą tyle samo co wcześniej. Pojedynczy zrzut płaci połowę dawnej stawki, za to długa seria dostaw płaci więcej, niż kiedykolwiek płacił Season 1.

Dostawy zaopatrzenia: przed i po#

Skrzynie i palety mieszczą w obu klientach tyle samo. Każdy typ zaopatrzenia (Build, Ammo, Fuel, Mechanical) stackuje się po 50 na komórkę, a paczka 50 sztuk kosztuje u sprzedawcy $10.

Season 1 Season 2
Small Crate / Small Armored Crate 24 komórki, do 1 200 zaopatrzenia Bez zmian
Large Crate / Large Armored Crate 35 komórek, do 1 750 zaopatrzenia Bez zmian
Palety zaopatrzenia (Build, Ammo, Fuel, Mechanical) Przychodzą pełne, ok. 1 800 jednego typu Bez zmian
Odblokowanie palet Wszystkie cztery darmowe od początku Build Supply Pallet nadal darmowa; Mechanical Career5 $10k, Ammo Career9 $25k, Fuel Career16 $50k
Odblokowanie Large Crate Driver16 Driver17
Wypłata za zrzut w strefie: mała / duża / paleta $500 / $1 000 / $2 500 $250 / $500 / $1 250
Seria zrzutów Brak +$100 za każdą kolejną skrzynię, +$250 za każdą kolejną paletę (w strefie), maks. dziesięć stopni
Najlepszy możliwy zrzut: mała / duża / paleta $500 / $1 000 / $2 500 $1 250 / $1 500 / $3 750
Powrót do safe zone $250 za ocalałego, liczy się minimum 3 $150 + $50 za każdy kolejny kurs (maks. dziesięć stopni), liczy się minimum 2 ocalałych
Pasażer dowieziony przez kierowcę naziemnego $500 $350 + $25 za każdego kolejnego pasażera (maks. 25 stopni)

Jak liczy się seria: klient najpierw dodaje bonus za serię ($50 za skrzynię, $125 za paletę) do stawki bazowej, a potem mnoży przez 2 za strefę. Patch notes podają bonus sprzed mnożnika jako "+$50 per crate". Duża skrzynia dorównuje dawnym $1 000 przy szóstej skrzyni z rzędu, a paleta dawnym $2 500 przy szóstej palecie. Zrzut poza Hot Zone albo control zone nie płaci nic, w obu sezonach. W danych klienta nie znaleźliśmy, co przerywa serię.

Pojemność skrzyni liczymy jako pełne stacki po 50 w każdej komórce, a ilość na palecie wynika z jej 36 komórek. Kalkulator FOB używa tych samych liczb i oznacza je jako domyślne wartości z klienta, których nikt jeszcze nie sprawdził w meczu.

Który pojazd co wozi#

Sloty na skrzynie się nie zmieniły. Season 2 dodaje jeden nowy transporter, Wolf-110.

Pojazd Małe skrzynie Duże skrzynie Palety
URAL, Ural Defender, Ural Defender [M249] 4 4 2
Z20 Lakota, Z20 Lakota [Miniguns] 2 2 1
MH-6 2 0 0
Kodiak (wszystkie trzy warianty), Humvee (wszystkie trzy), Wolf-110, Wolf-110 [M2 Browning] 1 1 0

Te liczby wyliczyliśmy z rozmiaru każdego slotu. URAL z czterema Large Crate przewozi w jednym kursie do 7 000 zaopatrzenia, Kodiak 1 750.

Wolf-110 i Wolf-110 [M2 Browning]
Wolf-110 dołącza do Kodiaka i Humvee jako transporter na jedną skrzynię. © BULKHEAD

Cała sesja dostaw#

Wykres poniżej przelicza całą sesję dla obu sezonów według nagród z klienta. Wybierz pojazd, ładunek, długość cyklu i liczbę ciężarówek, które spodziewasz się stracić; linie przerywane pokazują tę samą sesję ze stratami.

Kursy z zaopatrzeniem: gotówka netto w ciągu sesji

URAL, 2 × Build Supply Pallet, cykle po 8 min, sesja 80 min.

Utracone ciężarówki
Utracona w cyklu

Season 2 względem Season 1: +11 250 USD przy kursach bez strat, -13 900 USD przy 2 utraconych ciężarówkach.

−$20k$0$20k$40k$60k$80k08162432404856647280minutyutraconautracona70 150 USDS2 − S1 +11 250 USD58 900 USD34 520 USD20 620 USDS2 − S1 -13 900 USD
  • Season 1
  • Season 2
  • Season 1, utracone ciężarówki: 2
  • Season 2, utracone ciężarówki: 2
Suma z sesji
Season 1Season 2Season 1Season 1, utracone ciężarówki: 2Season 2Season 2, utracone ciężarówki: 2
Zrzuty skrzyń i palet50 000 USD 25 000 USD 40 000 USD 20 000 USD
Seria dostaw0 USD 36 250 USD 0 USD 9000 USD
Build Supplies złożone w FOB14 400 USD 14 400 USD 11 520 USD 11 520 USD
Powrót do strefy bezpiecznej7500 USD 3000 USD 6000 USD 2400 USD
Seria powrotów0 USD 4500 USD 0 USD 700 USD
Brutto71 900 USD 83 150 USD 57 520 USD 43 620 USD
Ciężarówki−5000 USD ×1−5000 USD ×1−15 000 USD ×3−15 000 USD ×3
Ładunek−8000 USD −8000 USD −8000 USD −8000 USD
Netto58 900 USD 70 150 USD 34 520 USD 20 620 USD

Nagrody i ceny pochodzą z klienta gry: Season 1 z ostatnich danych Season 1, Season 2 z obecnych danych, przy pełnym serwerze.

Seria skrzyń jest doliczana do podstawowej zapłaty przed mnożnikiem strefy 2, tak jak liczy to klient.

Ładunek kupowany jest w każdym cyklu, skrzynie wypełnione pełnymi stosami zaopatrzenia. Ciężarówkę kupujesz na starcie i ponownie po każdej utracie.

Build Supplies rozładowane w FOB są płatne oprócz nagrody za zrzut: tak odczytujemy nagrody z klienta.

Tylko patch notes Utracona ciężarówka zostaje zniszczona przed dostawą, więc ładunek i zapłata z tego cyklu przepadają, a obie serie zaczynają się od nowa. Patch notes liczą dostawy „z rzędu”; dane klienta nie mówią, co przerywa serię.

Nie liczymy: sprzedaży z twoich skrzyń, XP, pasażerów i zabójstw.

Koszty budowy: przed i po#

Koszty podajemy w Build Supplies. Wytrzymałość pochodzi z klienta Season 2 i zgadza się z Season 1 dla każdej konstrukcji, która wtedy istniała.

Konstrukcja Season 1 Season 2 Zmiana Hammer Wytrzymałość
Barbed Wire 7 7 0% Small 250
Recon Tent 7 7 0% Small 300
Sandbag Wall 15 15 0% Small 735
Hedgehog 22 22 0% Small 4 500
Hesco Block (Small) 15 15 0% Small 1 600
Wooden Step nowość 15 nowość Small 735
Builder's Radio 20 20 0% Small 1 000
Hesco Block (Large) 22 22 0% Medium 2 250
Hesco Wall 75 75 0% Medium 4 600
Door 22 80 +264% Medium 2 200
Gate 85 200 +135% Medium 5 320
Large Shelter nowość 250 nowość Medium 2 250
Bremer Wall 15 32 +113% Large 6 500
Bunker 100 200 +100% Large 5 000
Indirect Fire Shelter 100 200 +100% Large 5 000
Recon Tower 100 200 +100% Large 5 000
Loudspeaker 100 200 +100% Large* 1 000
Refuel Station 200 200 0% Large 1 600
Repair Station 200 200 0% Large 1 600
L81 Mortar 150 600 +300% Large* 3 000
Stingray 150 650 +333% Large* 3 000
MG Nest nowość 650 nowość Large* 3 000
Talon 9K-SAM 1 000 650 −35% Large* 3 000
Vanguard CIWS 1 500 1 200 −20% Large* 5 000
Drill Rig 2 250 2 750 +22% Large 2 500
FOB 30 30 0% brak 15 000

* Dane klienta nie przypisują poziomu młotka stanowiskom ani Loudspeakerowi. Patch notes przypisują MG Nest do Large Hammer, a kalkulator FOB zakłada ten sam poziom dla pozostałych. Small Hammer buduje małe elementy, Medium Hammer dokłada średnie (Support3, $25k), a Large Hammer buduje wszystko (Support8, $75k). Żaden z tych poziomów nie zmienił się między sezonami.

Loudspeaker w kliencie podrożał ze 100 do 200, ale patch notes go pomijają. W patch notes Indirect Fire Shelter to "air raid shelter", Recon Tower to "crow's nest", a Drill Rig to "Hot Zone Magnet". Podłogi, dachy, górny segment Door i rampa Gate kosztują tyle co wcześniej.

Dwie zmiany szybkości budowy są tylko w patch notes: Medium Hammer daje teraz mniej za uderzenie, a punkty krytyczne dają mniejszy bonus. Large Hammer buduje w starym tempie.

Przed patchem przeciek z briefingu dla twórców podawał Door 250, Gate 500 i L81 800. W kliencie skończyło się na Door 80, Gate 200 i L81 600. Każdą liczbę z przecieku porównaliśmy w naszym artykule o przecieku.

Nowe konstrukcje#

  • MG Nest, 650 Build Supplies, 3 000 wytrzymałości. Obłożony workami z piaskiem M2 Browning .50 cal, który przeładowuje się z Ammo Supplies w FOB: 200 Ammo za 60 naboi.
  • Large Shelter, 250 Build Supplies, 2 250 wytrzymałości, Medium Hammer. Metalowy dach nad pojazdami, stanowiskami albo drugim piętrem.
  • Wooden Step, 15 Build Supplies, 735 wytrzymałości, Small Hammer. Stopień o ćwierć wysokości; cztery jeden na drugim dają wysokość Hesco Block.
MG Nest, obsadzane stanowisko M2 Browning
MG Nest: 650 Build Supplies, potem 200 Ammo za każde 60 naboi. © BULKHEAD
Large Shelter
Large Shelter: 250 Build Supplies, Medium Hammer. © BULKHEAD

Uzupełnianie: ile kosztuje teraz każdy strzał#

Przy przeładowaniu stanowiska zamieniają zaopatrzenie z FOB na amunicję. Te liczby są w obu klientach.

Stanowisko Zaopatrzenie Season 1 Season 2 Strzały z pełnej palety (S1 → S2)
L81 Mortar Ammo 75 za pocisk 150 za pocisk 24 → 12
Talon 9K-SAM Ammo 50 za rakietę 200 za rakietę 36 → 9
Vanguard CIWS Ammo 250 za 500 naboi 250 za 500 naboi 3 500 naboi w obu sezonach
MG Nest Ammo nowość 200 za 60 naboi 540 naboi
Stingray Mechanical 900 za drona 900 za drona 2 drony w obu sezonach

Klient podaje uzupełnienie moździerza, Talona i Stingraya bez liczby pocisków; tak jak kalkulator traktujemy to jako jeden strzał. Wydłużenie przeładowania Talona z 2 do 5 sekund i nowa animacja ładowania moździerza pochodzą z patch notes; eksport klienta, który porównujemy, nie zawiera tych czasów.

Nowy FOB startuje z 1 250 Build Supplies i po 100 Ammo, Fuel i Mechanical Supplies (klient Season 2). Ten zapas nie starcza na ani jeden pocisk moździerzowy w Season 2, a w Season 1 starczał na jeden.

Paliwo do Drill Rig po ludzku#

Drill Rig przyciąga do siebie Hot Zone, spalając Fuel Supplies z FOB. W Season 2 każda jednostka paliwa starcza na krócej, a do uruchomienia potrzeba go więcej.

Season 1 Season 2
Paliwo potrzebne na start 1 500 2 000
Czas przyciągania na 1 000 paliwa 50 s 30 s
Maksymalny zapas paliwa 7 500 10 000
Najdłuższa praca na pełnym baku 375 s (6 min 15 s) 300 s (5 min)
Spalanie na minutę 1 200 2 000

Kolumna Season 2 pochodzi z klienta. W eksporcie klienta Season 1, który mamy, nie było pól paliwa, więc ta kolumna jest z patch notes; liczby są ze sobą spójne (7 500 × 0,05 s = 375 s).

W praktyce: minimalne 2 000 paliwa to minuta przyciągania. Paleta Fuel mieści ok. 1 800, a Large Crate 1 750, więc jedna z nich plus startowe 100 w FOB nie dobija do potrzebnych 2 000. Weź dwie skrzynie albo paletę i małą skrzynię. Pełny bak 10 000 to 200 paczek, $2 000 i sześć palet. Sam Drill Rig kosztuje też o 500 więcej, a patch notes dodają dłuższy cooldown po zniszczeniu rigu (nie ma tego w danych klienta, które czytaliśmy).

Przykład: typowy FOB w Season 1 i Season 2#

Sam FOB, cztery Bremer Wall, Gate, Door i L81 Mortar, plus amunicja na 20 pocisków. Paczka to 50 zaopatrzenia za $10.

Season 1 Season 2
Build Supplies 347 1 038
Paczki Build Supplies (gotówka) 7 ($70) 21 ($210)
Ammo na 20 pocisków moździerzowych 1 500 3 000
Paczki Ammo (gotówka) 30 ($300) 60 ($600)
Zaopatrzenie łącznie 1 847 4 038
Paczki łącznie (gotówka) 37 ($370) 81 ($810)
Large Crate, jeśli wieziesz wszystko 2 3
Kursy Kodiak / Humvee / Wolf-110 2 3
Kursy URAL 1 1

Przy nowym FOB w Season 2 startowe 1 250 Build Supplies pokrywa całą budowę. Nadal trzeba dowieźć 2 900 Ammo na 20 pocisków: dwie Large Crate albo dwie palety Ammo na URAL-u, albo paletę i skrzynię. Startowego zapasu z Season 1 nie ma w naszych danych, więc kolumna Season 1 zakłada, że wieziesz wszystko.

Cięższa baza przeciwlotnicza zmieniła się mniej. Ta sama baza z Talon 9K-SAM, Vanguard CIWS i Bunker kosztowała w Season 1 2 947, a teraz 3 088 (+5%), bo obrona przeciwlotnicza potaniała. Dołóż MG Nest i wychodzi 3 738.

Sprawdź własną bazę w kalkulatorze FOB. Pokazuje sumę z Season 1 obok sumy z Season 2, potrzebny młotek i ile skrzyń lub palet przewiezie resztę po odjęciu startowego zapasu FOB.

Porady dla kierowców zaopatrzenia#

  • Woź bez przerwy. Pierwsza skrzynia płaci połowę tego co w Season 1. Duża skrzynia albo paleta dogania dawną stawkę przy szóstym zrzucie z rzędu i przebija ją od siódmego; mała skrzynia przebija ją od czwartego.
  • Małe skrzynie dostają te same $100 za stopień serii co duże. Przy pełnej serii mała skrzynia płaci $1 250, więc MH-6 z dwiema małymi skrzyniami dobrze zarabia na kursie.
  • Zrzucaj w Hot Zone albo w control zone. Zrzuty gdzie indziej nie dają gotówki.
  • Wracaj. Kurs powrotny do safe zone ma własną serię, +$50 za każdy kolejny kurs.
  • Pilnuj skrzyń opancerzonych. Wrogowi płacą teraz więcej za zniszczenie: dwa razy więcej za małą, 60% więcej za dużą. Zwykłe skrzynie płacą 40% mniej, a palety 20% mniej.
  • Palety Ammo, Fuel i Mechanical wymagają teraz poziomów WARDOG (5, 9 i 16). Do tego czasu woź te zaopatrzenie w Small albo Large Crate.
  • Tylko w patch notes: sprzedaż ze skrzyni daje teraz malejące zyski od każdego kupującego, a dostawy skalują się z wartością zawartości. W danych klienta znaleźliśmy to skalowanie przy nagrodzie za zniszczenie skrzyni, nie przy gotówce za jej dostarczenie.

Porady dla budowniczych#

  • Wytrzymałość się nie zmieniła, więc droższe ściany nie chronią lepiej niż wcześniej. Rodzina Hesco i Sandbag Wall zachowały ceny, a spośród ścian Bremer Wall nadal daje najwięcej wytrzymałości na jednostkę zaopatrzenia (6 500 za 32).
  • Drzwi kosztują prawie cztery razy więcej. Zaplanuj jedno wejście i zamykaj je za sobą: zamknięcie drzwi sojuszniczego FOB płaci teraz $75 w control zone i dwa razy tyle w Hot Zone.
  • Drzwi i bramy wyważa Halligan Bar, młotki już tego nie robią (patch notes).
  • Wydawaj paliwo i amunicję z głową. Paleta do moździerza to teraz 12 pocisków, paleta do Talona 9 rakiet.
  • Stawiaj obronę przeciwlotniczą, gdy wróg lata: Talon i CIWS kosztują mniej niż w Season 1. Rakiety Talona kosztują cztery razy więcej Ammo, naboje CIWS tyle samo.
  • Wooden Step służy do wyrównania fundamentów na zboczach, a Large Shelter do przykrycia moździerza albo stanowiska dla pojazdów.

Dalsza lektura#


Źródła#

  • Dane klienta gry: Season 01 i Season 02 (koszty konstrukcji, wytrzymałość, poziomy młotków, uzupełnianie, paliwo Drill Rig, pojemność skrzyń i palet, sloty na skrzynie w pojazdach, odblokowania, nagrody za dostawy).
  • Patch notes Season 2 na Steam, BULKHEAD, październik 2026.

Powiązane artykuły