RehberlerWARDOGS Season 2 lojistik ve inşaat: ikmal seferlerinde neler değişti
Oyun istemcisinden Season 01 ve Season 02 karşılaştırması: sandık kapasitesi, teslimat ücreti ve seriler, tüm inşaat ve yeniden doldurma maliyetleri, Drill Rig yakıtı ve tipik bir FOB'un artık neye mal olduğu.

Bu sayfada
- İkmal seferleri: öncesi ve sonrası
- Hangi araç ne taşır
- Bütün bir ikmal oturumu
- İnşaat maliyetleri: öncesi ve sonrası
- Yeni yapılar
- Yeniden doldurma: her atış artık ne kadar
- Drill Rig yakıtı, sade haliyle
- Örnek hesap: Season 1 ve Season 2'de tipik bir FOB
- İkmal sürücüleri için ipuçları
- İnşaatçılar için ipuçları
- Daha fazlası
- Kaynaklar
Season 02 inşaatı pahalılaştırdı ve her ikmal teslimatının parasını düşürdü, ama teslimata devam eden sürücülere seri bonusu ekledi. Season 01 oyun istemcisini Season 02 istemcisiyle karşılaştırdık, resmi yama notlarını ikisine göre kontrol ettik ve yalnızca yama notlarında bulduğumuz her şeyi ayrıca belirttik.
Kısa cevap. Duvarlar, kapılar, geçitler ve L81 Mortar iki ila dört kat pahalandı; hava savunması ucuzladı. Hiçbir yapının canı değişmedi. Tipik küçük bir FOB 347 Build Supplies'tan 1.038'e çıktı, ama asıl sıkıntı mühimmat ve yakıtta: bir havan mermisi 75 yerine 150 Ammo Supplies, bir Talon füzesi 50 yerine 200 tutuyor ve bir Drill Rig çalışmak için 2.000 Fuel Supplies istiyor. Sandıklar eskisiyle aynı miktarı taşıyor. Tek bir teslimat eskisinin yarısını öder, uzun bir teslimat serisi ise Season 1'de hiç olmadığı kadar kazandırır.
İkmal seferleri: öncesi ve sonrası#
Sandıklar ve paletler iki istemcide de aynı miktarı taşıyor. Her ikmal türü (Build, Ammo, Fuel, Mechanical) hücre başına 50'ye kadar yığılır ve satıcıda 50'lik bir paket $10.
| Season 1 | Season 2 | |
|---|---|---|
| 24 hücre, en fazla 1.200 ikmal | Aynı | |
| 35 hücre, en fazla 1.750 ikmal | Aynı | |
| İkmal paletleri (Build, Ammo, Fuel, Mechanical) | Dolu gelir, tek türden yaklaşık 1.800 | Aynı |
| Palet kilitleri | Dördü de baştan ücretsiz | |
| Large Crate kilidi | ||
| Bölgede bırakma ücreti: küçük / büyük / palet | $500 / $1.000 / $2.500 | $250 / $500 / $1.250 |
| Bırakma serisi | Yok | Art arda her sandık için +$100, art arda her palet için +$250 (bölge içinde), en fazla on adım |
| En iyi teslimat: küçük / büyük / palet | $500 / $1.000 / $2.500 | $1.250 / $1.500 / $3.750 |
| Safe zone'a dönüş seferi | Hayatta kalan başına $250, en az 3 kişi sayılır | $150 + art arda her sefer için $50 (en fazla on adım), en az 2 hayatta kalan sayılır |
| Kara sürücüsünün taşıdığı yolcu | $500 | $350 + art arda her yolcu için $25 (en fazla 25 adım) |
Seri hesabı şöyle işliyor: istemci önce seri bonusunu ($50 sandık, $125 palet başına) taban ücrete ekliyor, sonra 2'lik bölge çarpanını uyguluyor. Yama notları bonusu çarpandan önceki haliyle "+$50 per crate" diye veriyor. Büyük bir sandık eski $1.000'ını art arda altıncı sandıkta yakalıyor, palet de eski $2.500'ünü altıncı palette. Hot Zone veya bir kontrol bölgesi dışında bırakılan ikmal iki sezonda da para getirmiyor. Seriyi neyin bozduğunu istemci verisinde bulamadık.
Sandık kapasitesi her hücrede 50'lik dolu yığın varsayıyor, palet miktarı ise paletin 36 hücresinden geliyor. FOB calculator aynı sayıları kullanıyor ve bunları henüz kimsenin maçta doğrulamadığı istemci varsayılanları olarak işaretliyor.
Hangi araç ne taşır#
Sandık yuvaları sezonlar arasında değişmedi. Season 2 tek bir yeni taşıyıcı ekliyor:
Wolf-110.
| Araç | Küçük sandık | Büyük sandık | Palet |
|---|---|---|---|
| 4 | 4 | 2 | |
| 2 | 2 | 1 | |
| 2 | 0 | 0 | |
| 1 | 1 | 0 |
Bu sayıları her sandık yuvasının boyutundan çıkardık. Dört Large Crate'li bir URAL tek seferde 7.000 ikmale kadar taşır; bir Kodiak 1.750.
Bütün bir ikmal oturumu#
Aşağıdaki grafik, istemcideki ödüllerle iki sezon için tam bir oturumu hesaplar. Aracı, yükü, döngü süresini ve kaybetmeyi beklediğin kamyon sayısını seç; kesikli çizgiler aynı oturumu bu kayıplarla gösterir.
İkmal seferleri: bir oturumda net nakit
URAL, 2 × Build Supply Pallet, 8 dakikalık döngüler, 80 dakika.
Season 2 ve Season 1 karşılaştırması: kayıpsız seferlerde +$11.250, 2 kamyon kaybedildiğinde -$13.900.
- Season 1
- Season 2
- Season 1, 2 kamyon kaybı
- Season 2, 2 kamyon kaybı
| Season 1 | Season 2 | Season 1Season 1, 2 kamyon kaybı | Season 2Season 2, 2 kamyon kaybı | |
|---|---|---|---|---|
| Sandık ve palet bırakma | $50.000 | $25.000 | $40.000 | $20.000 |
| Teslimat serisi | $0 | $36.250 | $0 | $9.000 |
| FOB'a bırakılan Build Supplies | $14.400 | $14.400 | $11.520 | $11.520 |
| Güvenli bölgeye dön | $7.500 | $3.000 | $6.000 | $2.400 |
| Dönüş serisi | $0 | $4.500 | $0 | $700 |
| Brüt | $71.900 | $83.150 | $57.520 | $43.620 |
| Kamyonlar | −$5.000 ×1 | −$5.000 ×1 | −$15.000 ×3 | −$15.000 ×3 |
| Kargo | −$8.000 | −$8.000 | −$8.000 | −$8.000 |
| Net | $58.900 | $70.150 | $34.520 | $20.620 |
Ödüller ve fiyatlar oyun istemcisinden alınır: Season 1 son Season 1 verilerinden, Season 2 güncel verilerden, dolu bir sunucuda.
Sandık serisi, istemcinin hesapladığı gibi, 2'lik bölge çarpanından önce temel ödemeye eklenir.
Kargo her döngüde satın alınır, sandıklar kendi malzemesinin tam yığınlarıyla doldurulur. Kamyon başta ve her kayıptan sonra yeniden satın alınır.
FOB'a boşaltılan Build Supplies, bırakma ödülüne ek olarak ödenir: istemci ödüllerini bizim yorumumuz.
Yalnızca yama notları Kaybedilen kamyon teslimattan önce yok edilir; o döngünün kargosu ve ödemesi kaybolur, iki seri de sıfırlanır. Yama notları teslimatları “art arda” sayar; istemci verileri bir seriyi neyin bozduğunu söylemez.
Sayılmayanlar: sandıklarınızdan yapılan satışlar, XP, yolcular ve öldürmeler.
İnşaat maliyetleri: öncesi ve sonrası#
Maliyetler
Build Supplies cinsinden. Can değerleri Season 2 istemcisinden geliyor ve o zaman var olan her yapı için Season 1 ile aynı.
| Yapı | Season 1 | Season 2 | Değişim | Çekiç | Can |
|---|---|---|---|---|---|
| 7 | 7 | %0 | Small | 250 | |
| 7 | 7 | %0 | Small | 300 | |
| 15 | 15 | %0 | Small | 735 | |
| 22 | 22 | %0 | Small | 4.500 | |
| 15 | 15 | %0 | Small | 1.600 | |
| yeni | 15 | yeni | Small | 735 | |
| 20 | 20 | %0 | Small | 1.000 | |
| 22 | 22 | %0 | Medium | 2.250 | |
| 75 | 75 | %0 | Medium | 4.600 | |
| 22 | 80 | +%264 | Medium | 2.200 | |
| 85 | 200 | +%135 | Medium | 5.320 | |
| yeni | 250 | yeni | Medium | 2.250 | |
| 15 | 32 | +%113 | Large | 6.500 | |
| 100 | 200 | +%100 | Large | 5.000 | |
| 100 | 200 | +%100 | Large | 5.000 | |
| 100 | 200 | +%100 | Large | 5.000 | |
| 100 | 200 | +%100 | Large* | 1.000 | |
| 200 | 200 | %0 | Large | 1.600 | |
| 200 | 200 | %0 | Large | 1.600 | |
| 150 | 600 | +%300 | Large* | 3.000 | |
| 150 | 650 | +%333 | Large* | 3.000 | |
| yeni | 650 | yeni | Large* | 3.000 | |
| 1.000 | 650 | −%35 | Large* | 3.000 | |
| 1.500 | 1.200 | −%20 | Large* | 5.000 | |
| 2.250 | 2.750 | +%22 | Large | 2.500 | |
| 30 | 30 | %0 | yok | 15.000 |
* İstemci verisinde mevziler ve Loudspeaker için çekiç seviyesi yok. Yama notları MG Nest'i
Large Hammer'a koyuyor, FOB calculator da geri kalanlar için aynı seviyeyi varsayıyor.
Small Hammer küçük parçaları kurar,
Medium Hammer orta boyları ekler (
3, $25k), Large Hammer ise her şeyi kapsar (
8, $75k). Bu seviyelerin hiçbiri sezonlar arasında değişmedi.
Loudspeaker istemcide 100'den 200'e çıktı, ama yama notları bundan söz etmiyor. Notlar Indirect Fire Shelter'a "air raid shelter", Recon Tower'a "crow's nest", Drill Rig'e de "Hot Zone Magnet" diyor. Zeminler, çatılar, Door üst parçası ve Gate rampası fiyatını korudu.
İki inşa hızı değişikliği yalnızca yama notlarında geçiyor: Medium Hammer artık her vuruşta daha az ilerletiyor ve kritik noktalar daha küçük bonus veriyor. Large Hammer eski hızda kuruyor.
Yamadan önce bir içerik üreticisi brifinginden sızan bilgide Door 250, Gate 500 ve L81 800 yazıyordu. İstemcide sonuç Door 80, Gate 200 ve L81 600 oldu. Sızan her sayıyı sızıntı yazımızda karşılaştırdık.
Yeni yapılar#
MG Nest, 650 Build Supplies, 3.000 can. Kum torbalı bir M2 Browning .50 cal; FOB'un
Ammo Supplies stokundan dolar: 60 mermi için 200 Ammo.
Large Shelter, 250 Build Supplies, 2.250 can, Medium Hammer. Araçlar, mevziler veya ikinci kat için metal bir çatı.
Wooden Step, 15 Build Supplies, 735 can, Small Hammer. Çeyrek yükseklikte bir basamak; dört tanesini üst üste koyunca bir
Hesco Block yüksekliğine ulaşırsın.
Yeniden doldurma: her atış artık ne kadar#
Mevziler, onları doldurduğunda FOB'un ikmalini mühimmata çevirir. Bu sayılar iki istemcide de var.
| Mevzi | İkmal | Season 1 | Season 2 | Dolu palet başına atış (S1 → S2) |
|---|---|---|---|---|
| Ammo | mermi başına 75 | mermi başına 150 | 24 → 12 | |
| Ammo | füze başına 50 | füze başına 200 | 36 → 9 | |
| Ammo | 500 mermi başına 250 | 500 mermi başına 250 | iki sezonda da 3.500 mermi | |
| Ammo | yeni | 60 mermi başına 200 | 540 mermi | |
| Mechanical | drone başına 900 | drone başına 900 | iki sezonda da 2 drone |
İstemci havan, Talon ve Stingray dolumlarını mermi sayısı olmadan listeliyor; biz bunları hesaplayıcı gibi tek atış olarak okuduk. Talon'un dolum süresinin 2'den 5 saniyeye çıkması ve yeni havan doldurma animasyonu yama notlarından geliyor; karşılaştırdığımız istemci dökümünde bu süreler yok.
Yeni bir FOB 1.250 Build Supplies ve Ammo, Fuel ve Mechanical Supplies'tan 100'er tane ile başlıyor (Season 2 istemcisi). Bu stok Season 2'de tek bir havan mermisine bile yetmiyor; Season 1'de bir mermiye yetiyordu.
Drill Rig yakıtı, sade haliyle#
Drill Rig, FOB'dan
Fuel Supplies yakarken Hot Zone'u kendine çeker. Season 2'de her yakıt birimi daha kısa sürüyor ve çalıştırmak için gereken miktar arttı.
| Season 1 | Season 2 | |
|---|---|---|
| Başlatmak için gereken yakıt | 1.500 | 2.000 |
| 1.000 yakıt başına çekme süresi | 50 sn | 30 sn |
| Alabileceği en fazla yakıt | 7.500 | 10.000 |
| Dolu depoyla en uzun çalışma | 375 sn (6 dk 15 sn) | 300 sn (5 dk) |
| Dakikada yakılan yakıt | 1.200 | 2.000 |
Season 2 sütunu istemciden geliyor. Elimizdeki istemci dökümünde Season 1 için yakıt alanları yoktu, bu yüzden o sütun yama notlarından; sayılar birbiriyle tutarlı (7.500 × 0,05 sn = 375 sn).
Pratikte: en az 2.000 yakıt sana bir dakikalık çekme sağlar. Bir Fuel paleti yaklaşık 1.800, bir Large Crate 1.750 alır, yani bunlardan biri artı FOB'un başlangıçtaki 100'ü gereken 2.000'e ulaşmaz. İki sandık getir, ya da bir palet ve bir küçük sandık. 10.000'lik dolu depo 200 paket, $2.000 ve altı palet demek. Drill Rig'in kendisini kurmak da 500 daha pahalı ve yama notlarına göre bir rig yok edildikten sonraki bekleme süresi uzadı (okuduğumuz istemci verisinde yok).
Örnek hesap: Season 1 ve Season 2'de tipik bir FOB#
FOB'un kendisi, dört Bremer Wall, bir Gate, bir Door ve bir L81 Mortar, artı 20 havan mermisi için mühimmat. Paketler 50 ikmal, $10.
| Season 1 | Season 2 | |
|---|---|---|
| Build Supplies | 347 | 1.038 |
| Build Supply paketi (para) | 7 ($70) | 21 ($210) |
| 20 havan mermisi için Ammo | 1.500 | 3.000 |
| Ammo paketi (para) | 30 ($300) | 60 ($600) |
| Toplam ikmal | 1.847 | 4.038 |
| Toplam paket (para) | 37 ($370) | 81 ($810) |
| Hepsini getirirsen Large Crate | 2 | 3 |
| Kodiak / Humvee / Wolf-110 seferi | 2 | 3 |
| URAL seferi | 1 | 1 |
Season 2'de yeni bir FOB ile başlangıçtaki 1.250 Build Supplies inşaatın tamamını karşılıyor. Yine de 20 mermi için 2.900 Ammo taşıman gerekiyor: iki Large Crate, ya da URAL'da iki Ammo paleti veya bir palet artı bir sandık. Season 1'in başlangıç stoku elimizdeki Season 1 verisinde yok, bu yüzden Season 1 sütunu her şeyi senin getirdiğini varsayıyor.
Daha ağır bir hava savunma üssünde değişim daha az. Aynı üs bir Talon 9K-SAM, bir Vanguard CIWS ve bir Bunker ile Season 1'de 2.947 tutuyordu, şimdi 3.088 (+%5), çünkü hava savunması ucuzladı. Bir MG Nest eklersen 3.738'e çıkıyor.
Kendi üssünü FOB calculator ile dene. Season 1 toplamını Season 2 toplamının yanında, gereken çekici ve FOB'un başlangıç stokundan sonra kalanı kaç sandık veya paletin taşıdığını gösteriyor.
İkmal sürücüleri için ipuçları#
- Teslimata devam et. İlk sandığın Season 1'in yarısını öder. Büyük sandık veya palet eski ücretini art arda altıncı teslimatta yakalar ve yedinciden itibaren geçer; küçük sandık dördüncüden itibaren geçer.
- Küçük sandıklar da seri adımı başına büyükler kadar $100 kazanır. Tam seride küçük bir sandık $1.250 öder, yani iki küçük sandıklı bir MH-6 sefer başına iyi kazanır.
- Hot Zone veya bir kontrol bölgesi içinde teslim et. Başka yere bırakılan ikmal para getirmez.
- Geri dön. Safe zone'a dönüş seferinin kendi serisi var: art arda her sefer için +$50.
- Zırhlı sandıkları koru. Artık düşmana yok etmesi için daha çok para kazandırıyorlar: küçük olan iki kat, büyük olan %60 fazla. Düz sandıklar %40, paletler %20 daha az kazandırıyor.
- Ammo, Fuel ve Mechanical paletleri artık WARDOG seviyesi istiyor (5, 9 ve 16). O zamana kadar bu ikmalleri Small veya Large Crate'lerde taşı.
- Yalnızca yama notlarında: kendi sandığından satış artık alıcı başına azalan getiri veriyor ve teslimatlar içindeki değere göre ölçekleniyor. İstemci verisinde bu ölçeklemeyi sandık teslim etmenin parasında değil, sandık yok etmenin ödülünde bulduk.
İnşaatçılar için ipuçları#
- Can değişmedi, yani pahalanan duvarlar eskisinden daha iyi korumuyor. Hesco ailesi ve Sandbag Wall fiyatını korudu, duvarlar arasında ikmal başına en çok canı hâlâ Bremer Wall veriyor (32'ye 6.500).
- Kapılar neredeyse dört kat pahalı. Tek bir giriş planla ve arkandan kapat: dost bir FOB kapısını kapatmak artık kontrol bölgesinde $75, Hot Zone'da bunun iki katını ödüyor.
Halligan Bar kapı ve geçitleri kırıyor, çekiçler artık kıramıyor (yama notları).- Yakıtı ve mühimmatı bilerek harca. Bir havan paleti artık 12 mermi, bir Talon paleti 9 füze atıyor.
- Düşman uçuyorsa hava savunması kur: Talon ve CIWS'i kurmak Season 1'den ucuz. Talon füzeleri dört kat fazla Ammo yiyor; CIWS mermileri aynı fiyatta.
- Eğimli zeminde temelleri düzlemek için Wooden Step'i, havanı veya bir araç bölmesini örtmek için Large Shelter'ı kullan.
Daha fazlası#
- FOB calculator: herhangi bir üs için maliyet, çekiç, sandık ve palet.
- Season 02'de neler değişti: iki istemci arasında değişen her sayı.
- Season 2 yama notları: Building Balance, Buildable Weapons Balance ve Logistics bölümleri.
- Season 2 inşaat maliyetleri sızıntısı: çıkış öncesi sayıların istemciyle karşılaştırması.
Kaynaklar#
- Oyun istemcisi verisi: Season 01 ve Season 02 (yapı maliyetleri, can, çekiç seviyeleri, yeniden doldurma, Drill Rig yakıtı, sandık ve palet kapasitesi, araç sandık yuvaları, kilit açılımları, teslimat ödülleri).
- Steam'deki Season 2 yama notları, BULKHEAD, Ekim 2026.

Haberler
