Season 02 już wystartował

Nowe bronie, pojazdy i świeży wipe. W pierwszych godzinach spodziewaj się długiej kolejki do logowania.

Przeczytaj informacje o aktualizacji
Poradniki

WARDOGS Season 2, pierwszy tydzień: co rozwijać i gdzie są pieniądze

Co rozwijać najpierw w WARDOGS Season 2, skąd brać cash i XP w pierwszym tygodniu oraz które odblokowania, nagrody i dane amunicji się zmieniły. Wszystkie liczby sprawdzone na zweryfikowanych danych Season 2.

7 min czytania
TelegramXReddit
WARDOGS Season 2, pierwszy tydzień: co rozwijać i gdzie są pieniądze
Na tej stronie
  1. Co przetrwało wipe
  2. Wybierz jedną ścieżkę
  3. Odblokowania, które się przeniosły
  4. Gdzie są pieniądze w pierwszym tygodniu
  5. Spotowanie
  6. Logistyka
  7. Sprzedaż z twoich skrzyń
  8. Obrona FOB
  9. Amunicja i pancerz
  10. Pojazdy, do których warto dążyć
  11. Zmiana drużyny i bonus Lonestar
  12. Wager vendor
  13. Pierwszy tydzień według ścieżki

Season 2 wyzerowała 15 października cash, poziomy i XP, a połowa drzewka odblokowań zmieniła miejsce. Ten poradnik mówi, co rozwijać najpierw, gdzie są pieniądze w pierwszym tygodniu i które liczby z filmów i wpisów sprzed premiery nie zgadzają się już z grą. Wszystkie liczby sprawdziliśmy na zweryfikowanych danych Season 2.

W skrócie. Wybierz jedną ścieżkę roli i trzymaj się jej do poziomu 20 (111 500 XP). Recon daje najwięcej przy najmniejszym ryzyku, jeśli spotujesz nad Hot Zone. Dowóz zaopatrzenia nadal się opłaca, ale pojedynczy zrzut płaci połowę tego, co w Season 1, a resztę nadrabiają serie. Na opancerzonych graczy bierz AP, a HP zostaw na cele bez pancerza.

Co przetrwało wipe#

Season 2
Cash, poziomy, XP Wyzerowane 15 października
Gold Bars, kosmetyki Zostają. Resztę cashu z Season 1 można było wymienić na Gold Bars po zmiennym kursie
Gold Market Odblokowanie na Career35 za $150k
Skills Nie ma ich w Season 2. BULKHEAD rozważa późniejszą zamianę XP z poprzednich sezonów na punkty umiejętności, bez obietnic
Długość sezonu BULKHEAD celuje w około sześć tygodni; stałej daty końca nie ma

Wybierz jedną ścieżkę#

Każda ścieżka roli wymaga tyle samo XP: 25 000 na poziom 10, 54 750 na 15 i 111 500 na 20. Jeśli w pierwszym tygodniu dzielisz XP na trzy role, kluczowe odblokowania dostajesz kilka dni po tych, którzy tego nie robili. Wybierz ścieżkę, której sprzęt z poziomów 20 do 35 chcesz mieć, i zapisuj poziomy w trackerze progresji.

Ścieżka Wczesne cele Późniejsze cele
Recon Range Finder Recon8, Mosin Nagant Recon10 BMR-308 Recon20, M14 Recon25, Ghillie Body Suit Recon26, Infrared Range Finder Recon32
Support RPG-7 Support6, Large Hammer Support8, PKM Support15 MAAWS Support18, M249 SAW Support20, Evo-3 Ultra Support30, MGL-40 Support35
Medic MP5 Medic4, Medical Bag Medic14, PP-19 Vityaz Medic15 AMP-9 Medic20, Defibrillator Medic22, Super-45 Medic35
Assault Remote Detonator z C4 Assault4, Galil Assault10, Molotov Cocktail Assault13 TCX-SPR Assault20, M4 Assault28, FAL Assault35
Driver URAL Driver3, Wolf-110 Driver8, Large Crate Driver17 T-72B3 Driver20, Flakpanzer Gepard Driver25, L2A6 Driver35
Pilot AH-6M [Miniguns] Pilot8, Z20 Lakota Pilot10, Large Armored Crate Pilot15 AH-6R [Rockets] Pilot20, Havoc Pilot35

Ceny odblokowań i pełna lista dla każdego poziomu są w tabelach progresji.

Driver: 15 października BULKHEAD poprawką po stronie serwera przywróciła XP Drivera do tempa z Season 1 (szczegóły). Poziomy odblokowań się nie zmieniły, ale do czołgów idzie się dłużej.

Odblokowania, które się przeniosły#

Wiele wczesnych odblokowań zmieniło miejsce w Season 2. Poradniki nagrane przed premierą często podają stare poziomy.

Przedmiot Season 2
AK74 Dostępny od startu, zakup $800 (wcześniej $1 600)
PP-19 Bizon Dostępny od startu; pierwszy SMG Medica
AMP-9 Nadal w grze, teraz Medic20 za $75k
Medical Bag Wcześniej: Medic24 → 14
Defibrillator Później: Medic11 → 22, $110k
PKM Wcześniej: Support30 → 15
Evo-3 Ultra Support30, kaliber .308 Win
TCX-SPR Assault20, kaliber 7.62x39mm, nie .308
M4 Później: Assault20 → 28
Mosin Nagant Przyjmuje tylko PU 91/30 Scope (3.5x), Recon10

Gdzie są pieniądze w pierwszym tygodniu#

Spotowanie#

Recon dostaje pieniądze, gdy inni gracze zabijają cele, które oznaczył. Kwoty bazowe:

Akcja Cash XP
Spot wrogiego żołnierza $100 25
Spotowany żołnierz zabity $400 150
Spotowany T-72B3 zniszczony $2 400 200
Spotowany L2A6 zniszczony $3 300 200
Spotowany Havoc zniszczony $4 200 150
Spotowany FOB zniszczony $2 000 250

Nagroda za zabójstwo rośnie dwa razy, gdy cel ginie w strefie kontroli, i cztery razy w Hot Zone: spotowany żołnierz zabity w Hot Zone daje ci $1 600. Jeśli zabójstwo zabierze trzecia drużyna, dostajesz ćwierć. Drugi spot tego samego żołnierza płaci połowę, a trzeci nic. Znajdź miejsce z widokiem na Hot Zone i nie hałasuj. Jeden twój strzał zdradza pozycję wartą więcej niż fraga.

Monitor pokazuje Infrared Range Finder / Charge obok ikon baterii
Infrared Range Finder pokazuje teraz poziom naładowania baterii. © BULKHEAD

Infrared Range Finder (Recon32, $3 200) działa teraz na baterie. Według patch notes jedna starcza na około 80 sekund pracy. Pasuje zwykła Battery ($150) i High Capacity Battery (Career46). Deszcz skraca zasięg spotowania.

Logistyka#

Pojedynczy zrzut płaci połowę tego, co w Season 1, plus premia za każdy zrzut z rzędu. Wszystkie liczby są w naszym poradniku o logistyce i budowaniu. Przy levelowaniu liczą się dwie rzeczy:

  • Duża skrzynia daje 400 XP, gdy liczy się do Drivera (zrzut z pojazdu naziemnego), i 300 XP z powietrza, gdzie liczy się do Pilota. Dwie duże skrzynie z Z20 Lakota dają 600 XP, nie 800.
  • Gra skaluje XP za skrzynię według wartości zawartości, a najniższy stopień tej krzywej to zero. Skrzynia z jednym tanim przedmiotem nie daje prawie nic, więc wypełniaj skrzynie. Nie sprawdzaliśmy tego w meczu.

Sprzedaż z twoich skrzyń#

Sojusznicy nadal mogą kupować sprzęt z twoich skrzyń, ale twoja marża spada z każdą sprzedażą temu samemu kupującemu. Po dziesięciu sprzedażach jednemu graczowi dostajesz tylko to, co sam zapłaciłeś za przedmiot. Sprzedaż wrogiej drużynie nic nie daje, a XP za sprzedaż spada o 10% z każdym powtórzeniem. Skrzynia dobrego sprzętu w bazie głównej nadal zarabia, jeśli kupuje z niej wielu różnych graczy.

Obrona FOB#

Moździerze i obrona przeciwlotnicza kosztują więcej w utrzymaniu. Talon 9K-SAM przeładowuje się 5 sekund zamiast 2 i bierze 200 ammo supplies na uzupełnienie. L81 Mortar bierze 150 zamiast 75. Zaplanuj amunicję w kalkulatorze FOB przed budową. Strona ekonomii wymienia wszystkie nagrody.

Amunicja i pancerz#

Amunicja HP podwaja obrażenia na odsłoniętych częściach ciała i traci prawie wszystko na płytach. AP traci jedną piątą na odsłoniętych celach i zachowuje połowę obrażeń przez pancerz. Pocisk 5.56 przeciw Level 4 Armor (redukcja 60%):

Amunicja Odsłonięte Level 4
Standard (FMJ) ×1 ×0,40
Flesh Damage (HP) ×2 ×0,05
Armor Piercing (AP) ×0,8 ×0,51

Pancerz Level 4 zakrywa tułów, miednicę i ramiona, a Level 4 Helmet głowę i szyję. Przeciw pełnemu zestawowi Level 4 HP działa tylko na nogi i przedramiona. HP odblokowuje się wcześnie na ścieżce WARDOG (5.45mm HP na Career6). AP przychodzi późno: 7.62x39mm AP na Career60, 5.56mm AP na Career84. Do tego czasu FMJ zadaje ciężkiemu pancerzowi więcej niż HP. Kalkulator balistyki pokazuje liczbę trafień do zabicia dla każdej strefy.

Hełm Level 4 tłumi dźwięk, zawęża pole widzenia i paruje przy sprincie. Pancerz Level 4 blokuje teraz 60% obrażeń zamiast 65%.

Wieża obserwacyjna w ulewnym deszczu
Deszcz skraca zasięg spotowania. Grzmot zagłusza kroki wszystkim graczom na serwerze w tej samej chwili. © BULKHEAD

Pojazdy, do których warto dążyć#

Pojazd Odblokowanie Cena spawnu Uwagi
Wolf-110 Driver8, $50k $2 200 500 wytrzymałości, jak Humvee; Bobcat ma 200
Wolf-110 [M2 Browning] Driver16, $125k $7 800 Wersja uzbrojona
T-72B3 Driver20, $250k $16 000 Prędkość maks. 60 km/h
Flakpanzer Gepard Driver25, $300k $14 000 Przeciwlotniczy
L2A6 Driver35, $500k $22 000 (wcześniej $14 000) Prędkość maks. 65 km/h
Havoc Pilot35, $650k $28 000 (wcześniej $18 000) Śmigłowiec szturmowy
T-72B3

T-72B3

Heavy Armored VehiclePoziom 20

16 000 USD

Postaw czołgi obok siebie w porównaniu. MGL-40 (Support35) jest słabszy niż w Season 1: o 25% niższa prędkość wylotowa, większe kołysanie i kara do przeładowania na ławce Little Bird.

Zmiana drużyny i bonus Lonestar#

BULKHEAD usunęła bonus cashu i XP dla Lonestar w aktualizacji serwera z 15 października. Zmiana drużyny ma limity, gdy jedna drużyna prowadzi ponad 10 punktami: po dołączeniu do drużyny nie zmienisz jej przez 15 minut, a dopóki pierwszy raz nie dotrzesz do strefy kontroli, mapa jest ukryta, a pojazd spawnu zablokowany.

Wager vendor#

Stoisko Wager vendor z tabliczką Closed, back soon
Na starcie sezonu Wager vendor jest zamknięty. © BULKHEAD

Wager vendor otworzy się później w sezonie, a na razie zakłady są wyłączone. Co wiadomo na dziś: stawiasz własny cash na zadania, handlarz wymaga minimalnego poziomu WARDOG, wypłaty mają limit, rozłączenie przepala stawkę, a koniec meczu ją zwraca. Lista zadań przychodzi z serwerów BULKHEAD, więc na razie nikt jej nie zna.

Pierwszy tydzień według ścieżki#

Ścieżka Zarabiaj na Cel
Recon Spotowanie nad Hot Zone Range Finder, potem BMR-308 na 20
Support Dowóz zaopatrzenia i zaopatrzony FOB PKM na 15, potem M249 SAW na 20
Pilot Transport, potem pełne skrzynie z Z20 Lakota AH-6R [Rockets] na 20
Driver Dowóz zaopatrzenia ciężarówką URAL Large Crate na 17, T-72B3 na 20
Medic Podnoszenie i leczenie przy strefie Medical Bag na 14
Assault Fragi i szturm wrogich FOB TCX-SPR na 20

Złóż swój zestaw w kreatorze loadoutu i sprawdź nowe spawny Bakurani na mapach, zanim wybierzesz trasę.

Powiązane artykuły